Informujemy , że wg arkusza organizacyjnego na rok 2023/24 przerwa statutowa w naszym przedszkolu jest zaplanowana na sierpień.

W sierpniu przedszkole jest nieczynne.

Bardzo prosimy wziąć tę informację pod uwagę planując swoje urlopy wypoczynkowe.

W 99% przypadków zgłoszonych błędów pt „kod nie działa” rodzice posiadają już konto, które założyli np. w zeszłym roku wpisując starsze dziecko do programu. Nie ma wtedy opcji aby kod do utworzenia konta, które już jest utworzone, działał.

Jest jeszcze opcja, że zarejestrowano konto, ale nie zostało potwierdzone jego utworzenia poprzez kliknięcie w link wysłany e-mailem i przez to ani nie można założyć konta ponownie, ani się zalogować.

Wówczas należy zgłosić się  indywidualnie na fundacja@mali-wspaniali.pl

Jeżeli data z lewej strony kodu nie jest starsza niż 14 dni, nie ma innej możliwości aby kod „nie działał”

RYTM DNIA 2022/2023

6.30-7.00
• Schodzenie się dzieci, zabawy dowolne w kącikach zainteresowań
7.00-8.30
• Zabawy konstrukcyjne, manipulacyjne, tematyczne, zabawy integrujące grupę,
• Rozmowy i kontakty indywidualne nauczyciela z dziećmi,
• Zabawy dowolne podejmowane przez dzieci przy niewielkim udziale nauczyciela
• Zajęcia wspomagające prowadzone przez nauczyciela – praca z zespołem dzieci lub indywidualna o charakterze obserwacyjnym, stymulująco – kompensującym, praca z dzieckiem zdolnym , z dzieckiem wymagającym pracy wyrównawczej, stymulującej,
• Zabawy zorganizowane przez nauczyciela – zabawy ruchowe, zabawy muzyczne, ćwiczenia poranne
• Czynności higieniczne
8.30 – 9.00
• Śniadanie
• Czynności higieniczne, przygotowanie do zajęć
9.00 -10.00
• Zajęcia dydaktyczne organizowane przez nauczyciela wyzwalające aktywność dzieci w różnych sferach rozwoju w oparciu o podstawę programową dostosowane do wieku dziecka. Realizacja programów własnych, ćwiczenia i zabawy rytmiczne,
10.00 -10.30
10.30 -11.00
• II śniadanie
• Czynności higieniczne (mycie zębów)
11.00 – 12.00
• Zabawy w ogrodzie przedszkolnym, gry i zabawy ruchowe, spacery, obserwacja przyrody
• Zajęcia z języka nowożytnego ( język angielski)
• Czynności samoobsługowe – ubieranie i rozbieranie się
• Przygotowanie do obiadu – czynności porządkowo- higieniczne.
12.00-14.00
• Obiad – zupa
• Pobyt dzieci na powietrzu: zabawy, spacery, uprawa roślin, obserwacje przyrodnicze,
• Zabawy dowolne podejmowane przez dzieci przy niewielkim udziale nauczyciela
• Praca z dzieckiem zdolnym i dzieckiem z potrzebami edukacyjnymi
14.00 -14.30
• Czynności porządkowo – higieniczne
• Obiad – II danie
14.30-16.30
• Odpoczynek poobiedni, ćwiczenia relaksacyjne, słuchanie muzyki oraz bajek
• Zabawy dowolne podejmowane z inicjatywy dzieci
• Zabawy i gry dydaktyczne, stolikowe, zabawy dowolne według zainteresowań
• Zabawy i ćwiczenia prowadzone przez nauczyciela zgodnie z indywidualnym planem rozwoju dziecka
• Omówienie z dziećmi wydarzeń dnia
• Rozchodzenie się dzieci.
16.30 -17.00
• Grupa zbiorcza, zabawy dowolne w kącikach zainteresowań.
*Zajęcia z religii są na życzenie i za ich zgodą pisemną w poszczególnych grupach

W grupach gdzie przebywają dzieci 3 letnie pracują 2 osoby z pełnym wykształceniem pedagogicznym (jedna pani w godzinach 7-12, potem druga od 12-17), pomoc nauczyciela na pełnym etacie oraz woźna na pełnym etacie. W grupach starszych ( dzieci 4,5,6 letnie) nie ma zatrudnionych pomocy nauczyciela

Na początku roku szkolnego Rada Rodziców podejmie decyzję o wyborze firmy ubezpieczeniowej. Rodzic samodzielnie wybiera zakres ubezpieczenia i sam wybiera kwotę ubezpieczenia. Ubezpieczenie nie jest obowiązkowe, jest dobrowolne. Rodzic może swoje dziecko ubezpieczyć indywidualnie i wg własnych upodobań. Zaleca się ubezpieczenie dziecka od niebezpiecznych wypadków.

Zebranie z rodzicami odbędzie się w nowym roku szkolnym na początku września 2024r.
Na zebranie należy przygotować informacje:
– PESEL dziecka
– imię, nazwisko, numer dowodu osób, które rodzic chce upoważnić do odbioru dziecka
Na zebraniu będą też omawiane wszystkie dodatkowe sprawy prawne i organizacyjne , m.in. kalendarz imprez, składki opłacane na Radę Rodziców, wycieczki itp.

Nie. Nie ma podstaw prawnych do zawierania przez dyrektorów przedszkoli miejskich umów cywilnoprawnych z rodzicami, obowiązują one natomiast w przedszkolach publicznych prowadzonych przez inny organ niż samorząd.

Karty będą wydawane na początku września. Są one wypożyczane na czas pobytu dziecka w przedszkolu (3 lata). W razie zagubienia karty należy ten fakt zgłosić p.intendentce. Rodzic nie może zniszczyć karty, ani jej wypożyczać.

Nieobecność dziecka należy zgłosić telefonicznie p. intendentce przedszkola. Numer telefonu: 71 798 67 96 wew. 104., do godz.8.30

Przedszkole dysponuje własną kuchnią. Naszym priorytetem jest zdrowe i racjonalne żywienie. Posiłki odznaczają się wysoką jakością i są przygotowywane przy użyciu pieca konwekcyjno-parowego. Placówka od wielu lat należy do przedszkoli promujących zdrowie. Potwierdzają to otrzymane Certyfikaty:
,,Stołówka z Certyfikatem Zdrowego i Racjonalnego Żywienia”,
,,Certyfikat Przynależności do Wrocławskiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie”,
,,Przedszkole Przyjazne Żywieniu i Aktywności Fizycznej”.
Nie uwzględniamy alergii szczegółowych ( gluten, różnego rodzaju mięso). Jesteśmy w stanie jedynie wyeliminować mleko ( białko w posiłkach).